Kasaba Sel Sonrası Jilet Dişli Hayvanlar Tarafından Ele Geçirildi! Kapıdan Çıkıldığında Dehşet Onları Bekliyor

Brezilya’nın Rio Grande do Sul bölgesinde meydana gelen felaket sonrası şehir sakinleri dehşet içinde. Hidroelektrik barajının çökmesiyle yaşanan su baskınları, kentte büyük hasara ve trajedilere yol açtı. Mirror’ın aktardığına göre, 7 Mayıs’taki krizde 83 kişi hayatını kaybederken, 276 kişi yaralandı ve 111 kişi kayboldu.

Şehrin Sivil Savunması, en az 121.000 kişinin evlerinden olduğunu tahmin ediyor. Bu felaket, eyaletin 497 şehrinden yarısından fazlasını etkiledi. Porto Alegre’deki mahallelerde ise Guaíba Gölü yakınında timsahlar görülmeye başlandı.

TİMSAHLARIN KORKUNÇ İZİ

Sosyal medyada, su altında kalan sokaklarda timsahların dolaştığına dair videolar paylaşılıyor. Sürüngenler, 100.000 kişiyi ev sahibi yapan kentte sokaklarda serbestçe dolaşıyor.

Yetkililer, Smamus Yaban Hayatı ekibini incelemeler yapmak üzere görevlendirdi ancak hayvanların fotoğraflarını çekmediklerini belirtti. Ancak, mahallede bir timsahın görüldüğü doğrulandı.

PORTO ALEGRE BELEDİYE BAŞKANI YARDIMCISI’DAN ACİL ÇAĞRI

Porto Alegre Belediye Başkan Yardımcısı Ricardo Gomes, düzenlediği basın toplantısında halktan yardım çağrısında bulundu. Şehirdeki acil durumu yönetmek ve zararları en aza indirmek için toplumsal dayanışma ve hızlı müdahale gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir