X, Beğeni Sekmesini Profillerden Kaldırmayı Planlıyor

X, yakında kullanıcıların profil sayfalarında herkese açık olan beğeni sekmesini göstermeyi bırakacağını açıkladı. Özellik ilk olarak MacRumors yazarı Aaron Perris tarafından iOS için X uygulamasında fark edildi ve şimdi de X mühendislerince onaylandı.

X Mühendislik Müdürü Haofei Wang, Perris’in paylaşımına “Evet, beğenileri özel hale getiriyoruz. Herkese açık beğeniler, yanlış davranışı teşvik ediyor. Örneğin, birçok kişi, trollerden misilleme korkusuyla veya kamuoyundaki imajını korumak için ‘cüretkar’ olabilecek içerikleri beğenmekten vazgeçiyor.” şeklinde cevap verdi.

Wang ek olarak, “Yakında kimin görebileceği konusunda endişelenmeden beğenebileceksiniz. Ayrıca, ne kadar çok gönderiyi beğenirseniz Sana Özel algoritmanızın da o kadar iyi olacağını hatırlatmak isterim” dedi.

Bu arada kullanıcıların gönderilerini kimlerin beğendiğini ve tüm gönderiler, yanıtlar vb. için beğeni sayısını hala görebileceği ifade ediliyor. Değişiklik, diğer kişilerin hangi gönderileri beğendiğini gizlemeyi içeriyor. Bu da genel profillerdeki Beğenilenler sekmesinin kaldırılması anlamına gelmekte.

Değişikliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise belirsiz. Bu arada X’in sonunda ülkemizde bir temsilcilik açtığını da hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir