VFS Global Basın Açıklaması:

67 ülke tarafından güvenilir bir ortak olarak tercih edilen VFS Global dünyada 151 ülkede bulunan 3.415 Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla 2001 yılından beri 287 milyondan fazla vize başvurusuna aracılık etmiştir.

VFS Global olarak vize randevularının sayılarının belirlenmesinde hiçbir müdahalemiz olmamaktadır. Bu süreçler, anlaşmalı olduğumuz hükümetler tarafından yönetilir ve kontrol edilir. Vize randevularının verilmesi, talep edilen zorunlu belgeler ve vize başvurularının sonuçlandırılması tamamen ilgili hükümetlerin takdirindedir. İşlem süreleri de onların kontrolü altındadır. VFS Global’in bu süreçlerde hiçbir rolü yoktur.

Biz güvenilir bir ortak olarak vize başvuru sürecinin sadece ilk aşamadaki idari görevlerini yerine getiriyoruz. Bu aşama; hükümetler tarafından sağlanan kontrol listesine göre başvuru sahiplerinden istenen formların ve belgelerin toplanmasını, ihtiyaç halinde biyometrik kayıtların oluşturulmasını ve büyükelçilik veya konsolosluk tarafından gerçekleştirilen karar verme sürecinin ardından pasaportların güvenli bir şekilde sahiplerine iade edilmesini sağlamayı içerir.

Vize randevuları ücretsizdir ve sadece vfsglobal adresi üzerinden ‘ilk gelene ilk hizmet’ esasına göre alınabilir. Randevular bireylere, gruplara veya seyahat acentelerine online olarak verilmektedir. Randevu sistemi süreçlerimiz, standart işletim prosedürlerine uygunluğun sağlanması amacıyla VFS Global ile çalışan ülkelerin hükümetleri tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Son olarak şu noktaya dikkat çekmek isteriz: Vize başvurusu sahibinin online platform üzerinden randevu almayı tercih etmemesi halinde, VFS Global’in çağrı merkezi aracılığıyla ve yalnızca yetkili VFS Global personeli ile görüşerek randevu alınabilir. VFS Global, tüm süreçlerinde suistimal ve dolandırıcılığa karşı sıfır tolerans politikası izlemektedir. Dolayısıyla herhangi bir suistimal, ilgili personele karşı katı bir disiplin işlemiyle sonuçlanır.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir